Goście

piątek, 28 sierpnia 2015

Brzoskwinia

Julian Tuwim
Brzoskwinia
Słyszysz? Jest w tym słowie soczystość, jest cierpkawa słodycz rozgniecionej miazgi owocu: sok, spływający i spijany chciwie spragnionymi usty.

Mięciutka, okrągła, delikatnym puchem omszona, wabi mnie ta brzoskwinia, budzi pożądanie, chcę ją wargami pieścić, miąć w palcach lekko, pieszczotliwie gładzić i dmuchać w puszek aksamitny. Szkoda, że cała nie jest tak dziewiczo bladoróżowa, jak w tym – patrz – miejscu… w brzoskwinię ciepłą, dłońmi moimi utuloną, tak miękką już, że sok lada chwila puści, wpijam się tym wszystkim, czym są usta… O, mięso kwietne! O, soku, któryś krążył w drzewie, pędzony tajemniczą Mocą Życia! Soku, którym nabrzmiał płód w cieple wiosny i słońca! Piję, piję, gniotę, wysysam!...


Czy całowałem usta twoje?


Jedno z praw Marphiego mówi, że jeśli coś może pójść źle, napewno pójdzie. Inne mówi Jeśli wiesz, że coś może pójść źle i podejmiesz stosowne środki zapobiegawcze, to źle pójdzie coś innego. Nigdy nie lekceważcie praw Marphiego.
Jutro wesele mojego syna a świat zmówił się aby uniemożliwić nam udział w tej imprezie. Trzymajcie kciuki, żeby się udało.
Za to udało mi się skończyć komplet pasujący do kiecki - potrzebne mi było coś błyszczącego w kolorze łosoś/brzoskwinia/brudny róż. Wybrałam brzoskwinie dla połączenia pracy z sierpniowym wyzwaniem kolorystycznym u Danutki. Dwuczęściowy komplet okazał się wyjątkowo niefotografowalny (przynajmniej dla mnie), ale, jako, że dziś mam ostatnią okazję nakarmić Stefana sierpniową brzoskwinią, niech będą jakie wyszły. 


Czy lubię kolor brzoskwiniowy? Właściwie nie mam nic przeciwko niemu. Nie ma ubrań w tym kolorze ani żadnych dodatków w domu, ale nie mam ich również w bardzo wielu innych kolorach. To, że akurat na wesele trafił mi się ten kolor (jako dodatek) to czysty przypadek - taki ciuch mi się trafił i taki dodatek do niego pasował. W biżuteri, którą robię lubię wykorzystywać różne odcienie pomarańczu i beżu, również brzoskwiniowy. 
Jeszcze tylko banerek z sierpniową brzoskwinką.